Za devatero horami a devatero řekami leží kouzelná země jménem Taniwha. V ní žije spokojeným životem malá Anika se svojí maminkou a bílým plyšovým králíčkem. Toho má Anika nade všechno ráda a všude ho s sebou nosí. Jednoho krásného odpoledne, které se zdálo být stejně obyčejné, jako ta ostatní, poslala maminka Aniku ke studni pro vodu. Studna s pumpou stojí jen malý kousíček od domovních dveří, proto maminku ani ve snu nenapadlo se o svou dcerku bát. Aby Anika mohla napumpovat do kbelíku vodu, musela svého bílého plyšového králíčka na chvilku odložit. Co se ale nestalo! Z výšky se ke králíčkovi snesl ten největší orel, jakého kdy dívenka ve svém životě viděla, uchopil nebohého plyšáčka do pařátů a odnesl si ho do svého hnízda, které vystavěl až na samém vrcholku špičaté skály. Anika se nehodlá svého miláčka jen tak snadno vzdát a rozhodne se, že se pro něj vydá. Nejdobrodružnější cesta v dějinách malé holčičky, která zná pouze svůj rodný domek a rozlehlou zahradu kolem něj, může začít.

Země Taniwha je plná těch nejroztodivnějších bytostí. Hned za domem, ve kterém Anika se svou maminkou bydlí, se rozprostírá hustý les, který je všemožných příšerek plný. Dívenka brzy začne chápat, proč je jejich pozemek obehnaný elektrickým drátem, i když nechovají žádná zvířátka. Hned jak přeskočí plot a vydá se na svoji nebezpečnou cestu, začne na jednotlivé příšerky narážet. Úplně nejhorší jsou zlomyslní šotkové, kteří si dělají legraci úplně ze všeho a ze všech. Lesem protéká divoká řeka, která také není úplně bez života. Na své cestě se setkáte s přerostlou ještěrkou, ještě přerostlejším kamzíkem, a dokonce i s pravým a nefalšovaným obrem! V zemi Taniwha je prostě všechno větší, než jsme zvyklí z našeho světa. Aby se Anika dostala až na vrchol hory, na které je uvězněný její milovaný králíček, bude muset vyřešit spoustu složitých úkolů. Anika je naštěstí chytrá dívčina a všechny nástrahy hravě překoná.

Anika Odyssey je moc hezkou adventurou, která dokáže potrápit nejeden mozkový závit. Pro ty, kteří vědí, jak ve hře postupovat, není cesta malé holčičky vůbec těžká a dokážou ji zvládnout během několika minut. Nezkušeným hráčům dá ale malá brunetka v roztomilých šatičkách pořádně zabrat. Cesta je plná tvorů, kteří nechtějí dívenku pustit dál, navíc terén je opravdu zrádný a tak malá holčička by mohla snadno někam spadnout a už by ji nikdy nikdo neobjevil. Pokračování v cestě je vždycky logické a nakonec na něj přijdete, ale nejspíš vám to zabere trochu víc času, než byste čekali. Když to nevzdáte a vydržíte, odměnou vám bude Anika šťastně svírající v náručí svého heboučkého plyšáčka. Navíc maminka celou dobu neměla tušení, co její dcerka právě prožívá, a proto se o ni vůbec nebála.

Anika Odyssey je už sice na první pohled trochu staršího data výroby, ale to jí vůbec neubírá na půvabu. Naopak, pokud si chcete připomenout atmosféru adventur z počátku tisíciletí, kdy se rodila jedna za druhou, je tato hra přesně tím, co hledáte. Přejeme vám šťastnou cestu skrze čarovný les plný tajemství a doveďte malou Aniku bezpečně až k jejímu cíli!


cpunews.cz

Anika Odyssey - recenze online hry. Máte rádi webové flash hry? My vám, na našem webu CPUnews.cz, přinášíme tipy na zajímavé internetové flash hry, které si můžete zahrát zcela zdarma na nejrůznějších serverech. K recenzi vybíráme pouze nejlepší online hry, které nám padly do oka. Věříme, že se vám naše herní tipy budou líbit a rádi si testované hry zahrajete na jednom z partnerských herních webů.