Her typu Tower Defense není nikdy dost! Pokud také zastáváte tento názor, pak si určitě přečtěte recenzi na hru s názvem Bloom Defender. Již od úvodu dostanete první instrukce a zjistíte něco málo k příběhu. Matka příroda na sebe bere různé podoby včetně obřího stromu, z něhož vychází všechny přírodní síly. Přírodní duchové jsou vyrobeni z této energie a balancují na tenké linii mezi dobrem a zlem. Občas se ale tato energie stane nevyváženou a ohrožuje světovou rovnováhu. Zlá energie by se ráda vrátila až ke kořenům a zničila magický prapůvodní strom. Existuje jediná cesta, jak jim v tom zabránit. Tu cestu představuje hráč, který jediný může dokázat zastavit hordy zlých duchů. Zde už končí příběh a začíná samotná hra. A nyní už tedy blíže k tomu, jak Bloom Defender vypadá a jak se hraje.

Hned na začátku dostanete jednoduchý úkol. Musíte přetáhnout první rostlinku na volné místo k jejímu zasazení, aby z malého semínka vzešel velký strom, který bude bránit nepřátelům v postupu. Po umístění prvního obránce už můžete poslat začáteční nepřátelskou vlnu. V počátku vše půjde jako po másle a uvidíte veškeré potřebné instrukce. O usnadnění se postarají různá kouzla, která můžete využívat. Jako první dostanete kouzlo, jež zmrazí nepřátelské duchy na krátký časový úsek, což je ve výsledku velice efektivní a o zničení ducha se postará obrana. Každé kouzlo má vlastní zkratku pro použití na klávesnici, což se objeví při jeho získání. Celkově objevíte hned několik užitečných kouzel, mezi nimiž lze později přepínat. Každé kouzlo můžete ale využívat jen do té doby, dokud vám na něj vystačí magická energie. Postupem času můžete vylepšovat vlastní rostlinky, stačí mít k tomu dostatek vody. Stejně tak si klidně vysadíte i další malé stromky, stačí mít kapku vody a přemístit je na vhodnou pozici.

Také vždy myslete dostatečně takticky, aby se obrana umisťovala na místo s nejlepším dostřelem. Kapky vody se automaticky načítají při souboji s nepřáteli. S přibývajícími úrovněmi narazíte na nové druhy nepřátel. Někteří nemusí chodit po klasických cestách, ale dovedou se přesouvat třeba po vroucí lávě, takže si dovedete představit, jak to může nepřipraveného člověka zaskočit. Obranné jednotky se dají vylepšovat, ale pouze v módu, kdy se na hrací ploše nenachází žádný z nepřátel. Každá rostlina má ale strop, přes který už zlepšovat nejde. Každé z kouzel má vlastní specifickou dobu dobíjení, a proto vždy vhodně zkombinujte jejich účinky, aby se nepřátelé nedostali příliš daleko. Postupné odhalování novinek má své kouzlo a rozhodně je lepší, než kdyby autoři hráči dali do ruky všechny zbraně od úvodní mise. Mezi skvělé TD hry patří Epic War 4Penguins Attack 3Xeno Tactic 2.

Autoři si pro hráče připravili hned několik zajímavých map, na nichž mohou předvést svoje schopnosti v bránění kouzelného stromu. Ke všemu se zaposloucháte do tónů hudby, která výborně dokresluje poklidnou atmosféru hry. Ani boj nezůstal neozvučen, takže si užijete kvalitní zpracování po stránce zvukové. Co se týče grafiky, neočekávejte žádné velké hody. Dočkáte se zlepšování vlastních jednotek a několika druhů nepřátel. Okolí nevypadá nijak extrémně propracovaně, ale o to ani autorům nešlo, jelikož silné stránky má hra úplně jinde. Hratelnost, to je oč tu běží! A v tomto bodě se autorům povedlo vyladit hru vskutku dobře. Dostanete za úkol těžký, ale dosažitelný úkol, tedy ubránit samotnou přírodu před jejími vlastními zlými vlivy.


cpunews.cz

Bloom Defender - recenze online hry. Máte rádi webové flash hry? My vám, na našem webu CPUnews.cz, přinášíme tipy na zajímavé internetové flash hry, které si můžete zahrát zcela zdarma na nejrůznějších serverech. K recenzi vybíráme pouze nejlepší online hry, které nám padly do oka. Věříme, že se vám naše herní tipy budou líbit a rádi si testované hry zahrajete na jednom z partnerských herních webů.