Mahjongy už v dnešní době patří ke koloritu počítačových her. Kdysi někdo přišel s prvním zpracováním staré čínské hry do digitální podoby a to se chytilo natolik, že v dnešní době vychází každý rok hned několik různých her z tohoto žánru. Jednou z mahjongem inspirovaných her je i ta s názvem Mahjong Math.  Nejedná se o úplně stejný princip jako vždy, a proto si hra rozhodně zaslouží minimálně pozornost, kterou jí věnujeme sepsáním této recenze. Čtenáři by se měli v několika následujících okamžicích dozvědět, jak se vlastně Mahjong Math liší od běžných her stejného žánru, zda se dobře hraje a jestli jí vůbec můžeme doporučit k vyzkoušení, protože podobných her je prostě takové množství, že si ani každou zahrát z časových důvodů nemůžete.

Ještě před zahájením samotné hry si můžete vybrat jeden z nabízených vzorů hrací plochy nebo si vytvořte dokonce svůj vlastní motiv. Po výběru se automaticky přenesete přímo do hry, kde už se nachází připravené kartičky s matematickými symboly. Kromě matematických symbolů ještě na kartách najdete květinu. Vždy k sobě musíte přiřadit shodná čísla. Některá čísla vypadají naprosto normálně, ale v jiných případech najdete dvojici čísel u sebe a mezi nimi znaménko +, což znamená naprosto jasnou věc - musíte obě čísla sečíst a výsledná hodnota je i hodnotou kartičky. K sobě tedy musíte přiřadit úplně všechny shody, které na hrací ploše najdete.

Díky Mahjong Math se tedy kromě zábavy dočkáte i trochu prověření základních matematických znalostí, díky čemuž je vhodná i pro mladší školní děti, jež se naučí matematicky uvažovat v rámci zábavné hry. Pokud si nebudete vědět rady, můžete kliknout na možnost Hint, která slouží ve hře jako nápověda. Když na možnost kliknete, barevně se zvýrazní dvojice aktivních karet, které lze odstranit. Ne všechny kartičky však můžete označit, protože na začátku hry jsou pouze některé volné, jelikož část z nich je blokovaná. To poznáte naprosto jednoduše, jelikož autoři od sebe barevně odlišili volné s blokovanými kartami. Herní interface vypadá poměrně dobře a lehko se na herní obrazovce zorientujete. Na horní liště najdete informace o počtu volných párů, dílků, bodech, kartičkách celkem a o uběhnutém času od začátku. Pod tím se nachází možnost nápovědy a nové hry, stejně jako odkaz na Mahjong Games. Máte-li rádi klasické mahjong hry, tak zkuste Aztec MahjongMahjongiaMahjong Chain.     

Po stránce technické se nejedná o nějak extrémní hru. Zvuková stránka se zdá být trochu odbytá a po vizuální stránce od mahjongu nic moc požadovat nemůžeme. Jednou z poměrně zajímavých novinek oproti podobným hrám je to, že si můžete vytvořit i vlastní hrací plochu, takže nejste limitováni autory hry. Nevýhodu lze spatřovat naopak v tom, že hra nemá žádný větší příběh a jednotlivé hry na sebe nenavazují.

Můžete si tedy spustit osm od autorů připravených modelů a sami si vytvořit novou hrací plochu, ale to je tak všechno, na co se v Mahjong Math můžete těšit. Obtížnost hry není nijak závratná, a proto bychom ji opravdu mohli doporučit jako zajímavou pomůcku pro všechny, komu dělá potíže jednoduchá matematika, jelikož zde se jí dá snadno naučit. Z globálního pohledu se jedná o mahjong se zvláštními prvky, který rozhodně nezklame a zařadí se mezi průměrné hry žánru, což ale zase také na druhou stranu není příliš. K nadprůměru hře prostě něco schází.


cpunews.cz

Mahjong Math - recenze online hry. Máte rádi webové flash hry? My vám, na našem webu CPUnews.cz, přinášíme tipy na zajímavé internetové flash hry, které si můžete zahrát zcela zdarma na nejrůznějších serverech. K recenzi vybíráme pouze nejlepší online hry, které nám padly do oka. Věříme, že se vám naše herní tipy budou líbit a rádi si testované hry zahrajete na jednom z partnerských herních webů.