Jestli jste někdy v životě navštívili naši metropoli, nebo v ní dokonce bydlíte, určitě jste se svezli metrem. Cestování tímto podzemním dopravním prostředkem bývá nejrychlejší, pokud se chcete dostat z jednoho konce Prahy na druhý. Stačí si jen koupit lístek, sjet po eskalátorech dolů a nastoupit do toho správného vozu. Háček je v tom, že jízda metrem nepatří mezi nejpohodlnější způsoby cestování. Ve špičce je v každém voze takových lidí, že občas sotva nastoupíte. Následně se na vás tlačí ostatní cestující, což nebývá zrovna nejpříjemnější. Nejen že člověku není zrovna příjemné, když se ho dotýká někdo úplně cizí, problémem je také to, že se v těsném prostoru nemůžete ani hnout. Kvůli tomu si nemůžete tak dobře hlídat své batůžky a kabelky, což činí z hromadné dopravy ráj pro kapesní zloděje.

Ve hře Tube Crisis se také ocitnete v metru, i když ne zrovna v tom pražském. Rudovlasá dívka, která je hlavní hrdinkou hry , nemá jinou možnost, jak se dostat domů, proto se rozhodne právě pro jízdu metrem. Dnes má štěstí, podařilo se jí nastoupit do úplně prázdného vozu. Bohužel její nadšení netrvá moc dlouho, protože hned se za ní se dovnitř nahrne spousta dalších lidí, kteří naši chudinku pořádně zmáčknou mezi sebe. Dívčina neměla zrovna nejlepší den, proto ji tato situace pořádně naštve. Navíc každý z cestujících je buď dost ošklivá kreatura, nebo pořádný otrapa. Staňte se jejím zachráncem a pomozte jí se všech cestujících zbavit!

Rudovláska se nachází v opravdu nepěkném postavení. Z jedné strany ji totálně přizdil turista s pořádně velkým batohem a přimáčknul ji přímo k propocenému chlupatému podpaží jakéhosi svalovce. Opravdu prekérní situace, co říkáte? Nemluvě o ostatním osazenstvu, které tvoří umělec s frkačkou, chlápek trpící dojmem, že je Ozzy Osbourne, hladovec s náručí plnou jídla, malý chlapec srkající colu a bránící naší hrdince v pohybu nohama a dlouhán s věčnou alergickou reakcí. Jednoduše bezvadná sestavička individuí. A navíc v průběhu hry i nějací přibudou. Chcete-li dívčinu osvobodit a dovolit jí zase svobodně dýchat, musíte najít pomyslný kryptonit každého z nich.

Abyste dosáhli svého cíle a vystrnadili všechny nežádoucí osoby ven z vozu, musíte provést několik kroků v přesném pořadí. Většina z nich je očividných a nebudete nad nimi muset moc dlouho přemýšlet. Občas se sice vyskytne nějaký ten zádrhel, ale jistě vyřešíte i ten. Pokud se vám bude zdát, že už jednoduše nevíte, jak dál, zkuste jezdit po obrazovce kurzorem myši. Ve chvíli, kdy narazíte na věc, na kterou slečna dosáhne a může ji použít ve svůj prospěch, změní se kurzor do tvaru známého symbolu bílé ručky. Ten naznačuje, že po kliknutí myši se možná i něco stane.

Pokud se vám daří, můžete mít hru Tube Crisis dohranou v poměrně krátkém čase. Ale i tak si u ní užijete spoustu zábavy. Nikdy by vás totiž určitě nenapadlo, kdo všechno s vámi jezdí metrem a co se může v na prvním pohled obyčejném dopravním prostředku dít za podivnosti. Jakmile přijdete na to, jak hru dohrát až do konce, zkuste si ji zahrát ještě jednou. Je to parádní oddychovka, ve které se nemusíte starat o body, ani o časový limit. Pojďte se odreagovat a nastupte s námi do nejpodivnějšího metra všech dob.

P.S.: Možná přijde i upír ;-)


cpunews.cz

Tube Crisis - recenze online hry. Máte rádi webové flash hry? My vám, na našem webu CPUnews.cz, přinášíme tipy na zajímavé internetové flash hry, které si můžete zahrát zcela zdarma na nejrůznějších serverech. K recenzi vybíráme pouze nejlepší online hry, které nám padly do oka. Věříme, že se vám naše herní tipy budou líbit a rádi si testované hry zahrajete na jednom z partnerských herních webů.